Wilderness therapy

Mgr. Tereza Houšková
KATEGORIE DIVADLO >> Dramaterapie, zážitková pedagogika

Foto

Vystudovala speciální pedagogiku – dramaterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Aktivně pracuje s ohroženými dětmi a rizikovou mládeží za pomoci prvků expresivních terapií (především dramaterapie a arteterapie) a přírody.
Aktuálně se nejvíce zabývá tématem Wilderness therapy (Terapie divočinou) a jejím působením na duševní rozvoj mladistvého. Společně se svými kolegy nyní vyvíjí koncept práce Terapie divočinou v českém prostředí (nejen) pro dospívající v náročné životní situaci.

ZASLAT DOTAZ ODBORNÍKOVI >>
ODBORNÍKEM DŘÍVE ZODPOVĚZENÉ DOTAZY >>


ZEPTALI JSTE SE

Dobrý den,
jsem speciální pedagog v SVP a rád bych zjistil možnosti využívání prvků Wilderness Therapy v práci s našimi dětmi. Je to možné? A jak případně na to? Děkuji


ODBORNÍK ODPOVÍDÁ

Dobrý den, 
velmi ráda čtu váš dotaz a odpovídám, že možné to je. Nejdůležitějším principem terapie divočinou je, že se děje venku v přírodě. Proto prvním krokem je vzít děti ven. Naše běžná praxe je, brát klienty na týden do odlehlejších míst, ale pokud toto pro vás není reálné stačí i víkend či den na klidné louce či v blízkém lesíku.  Z vlastních zkušeností vím, že i jeden intenzivní den či odpoledne může mít na účastníka velký vliv. Jako techniky práce bych na poprvé volila spíše věci relaxační, seznamovací- sbližovací (tedy hodně se smát :-). Jděte do věcí, které jsou vám osobně blízké a známé. Až se budete vy i děti cítit v přírodě pohodlně můžete dělat ledacos. To, co možná znáte i z místnosti, jen máte náhle jiné prostředí a největší kulisou a pomůckami je vám příroda a přírodniny.